aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. UM Kamienna Góra

Miasto Kamienna Góra, Miejska Biblioteka Publiczna w Kamiennej Górze oraz Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zapraszają na obchody 41. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Wydarzenie odbędzie się 13 grudnia 2022 roku. Szczegóły na plakacie.

Fot. Alek Ziółkowski

Zapraszamy na niecodzienną wystawę fotografii krajoznawczej. Różnorodną, bogatą w swej treści i formie, nie podporządkowaną żadnym tematycznym ryzom, emanującą natomiast impresją autorów, czyli subiektywnymi ich odczuciami w zestawieniu z pięknem świata. XI Doroczna Wystawa Komisji Fotografii Krajoznawczej już 10 grudnia w Galerii na Piętrze Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na terenie Starej Kopalni.

fot. WOK

To już ostatnia, dziesiąta wystawa w cyklu „Debiuty” przygotowana przez Komisję Fotografii Krajoznawczej PTTK Oddziału Ziemi Wałbrzyskiej. Tym razem swoje fotografie zaprezentuje Halina Babicka.

fot. ŚOK

Krzysztof Zalewski napisał o nim “ostatnia nadzieja rocka”. Laureatka Świdnickich Recenzji Muzycznych wychwala “nowofalowy oddech i podryg shoegaze’u”. Widzowie Męskiego Grania wspominają “kawał dobrego na*ierdalania”. Przekonajcie się sami jaki jest WaluśKraksaKryzys już w tę sobotę w świdnickim Klubie Bolko.

Chełmsko Śląskie, Jarmark

W niedzielę (11 grudnia) w Chełmsku Śląskim odbędzie się IV Bożonarodzeniowy Jarmark Sołecki.

Krzeszów, turniej fifa

Ruszyły zapisy do II Noworocznego Turnieju FIFA o Puchar Wójta Gminy Kamienna Góra. Podobnie jak przed rokiem rozgrywki odbędą się w Kinie za Rogiem w Krzeszowie.

Stara Kopalnia Wałbrzych

Na scenie kawiarni Sztygarówka w Starej Kopalni pojawi się fenomenalny wrocławski duet łączący w swojej twórczości dolnośląskie pieśni ludowe z jazzem i elektroniką. To nietuzinkowe połączenie brzmi fenomenalnie w wykonaniu wyjątkowych artystów.

Stara Kopalnia Wałbrzych

W najbliższą sobotę 10 grudnia Stara Kopalnia zaprasza do kawiarni Sztygarówka. Tym razem gospodarze obiektu zapraszają na spotkanie autorskie pełne wałbrzyskich sekretów.

Świdnik

W Świetlicy Wiejskiej w Świdniku odbędzie się II Koncert Kolęd i Pastorałek . Impreza organizowana jest przez Stowarzyszenie Świdna oraz Zespół Biesiadny ze Świdnika.

Lubawka, Bieg MIkołaja

W sobotę, 10 grudnia na Stadionie Miejskim w Lubawce odbędzie się Bieg Mikołaja. Jest to rodzinna zabawa, do której organizatorzy zapraszają drużyny składające się z dzieci i opiekunów.

REKLAMA