aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Iwona Krawczyk

O oświacie, hejcie, pegasusie i kampanii wyborczej mówił dzisiaj (środa, 4 września) poseł Iwona Krawczyk podczas spotkania z mediami lokalnymi.

 

Posłanka wskazywała na negatywny wpływ reformy oświaty na sytuację w szkołach. Podwójny rocznik przyjęty do szkół średnich wymusił wydłużenie czasu pracy placówek, często do wieczora. Dodatkowo zwarte przez rząd porozumienie ze strajkującymi nauczycielami spowodowało wzrost wydatków samorządów na oświatę. Na razie dodatkowe koszty nie zostały wyrównane z budżetu państwa. Podwyżka wynagrodzeń w trakcie roku oraz likwidacja podatku dochodowego od osób do 26 roku życia, spowodowało spadek dochodów samorządów, a co za tym idzie konieczność zmian w budżetach.

I. Krawczyk mówiła również o atakach hejterskich, które według doniesień medialnych, mogły być inspirowane z Ministerstwa Sprawiedliwości, nazwanego przez posłankę ministerstwem hejtu. Posłanka nie kryła zdziwienia postawą ministra Zbigniewa Ziobro, który chwali się prawidłowym działaniem w tej sprawie.

Posłanka krytykował również prawdopodobny zakup systemu Pegasus, który pozwala na inwigilację obywateli. Sprawa jest jeszcze sprawdzana przez parlamentarzystów. Z ustaleń wynika, że z pieniędzy przeznaczonych na fundusz dla osób poszkodowanych ministerstwo przekazało 34 mln zł na zakup systemu. Parlament nic o tym nie wiedział.

I. Krawczyk chwaliła postawę Grzegorza Schetyny, który potrafił zrezygnować z własnych ambicji i na kandydata na przyszłego premiera wskazał Małgorzatę Kidawę-Błońską. Zamienił się z nią również okręgami, w których startują. Pytana o własną kampanię posłanka zapowiedziała KrawczykTour, czyli wizyty w miejscowościach na terenie okręgu wyborczego i bezpośrednie rozmowy z mieszkańcami.

Iwona Krawczyk

 

REKLAMA