aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - Janina Ochojska

W Muzeum Tkactwa odbyło się dzisiaj (sobota, 11 maja) spotkanie z Janiną Ochojską, szefową Polskiej Akcji Humanitarnej i kandydatką na europejską parlamentarzystkę z ramienia Koalicji Europejskiej.

 

Na rozmowę z Janiną Ochojską zdecydowało się sporo osób. Kandydatka tłumaczyła między innymi swoją decyzję wejścia w politykę ? Uważam, że już czas aby ludzie dotąd niezwiązani z polityką wchodzili do polityki, potrzebujemy nowych ludzi i dobrych idei. Potrzebujemy nadziei.

Na pytanie o to dlaczego wybrała listę koalicji europejskiej Janina Ochojska wyjaśniła, że nie należała do tej pory do żadnej partii i nie zamierza też do jakiejś należeć, jednak w tym przypadku chodziło o pro europejski kierunek działań Koalicji. Dla szefowej Polskiej Akcji Humanitarnej przynależność do Unii niesie ogromne korzyści. Organizacja PAH ma w Unii dłuższy staż niż Polska, już w 2003 roku podpisano porozumienie akcesyjne i Akcja Humanitarna otrzymała wtedy z Unii pieniądze na swoje działania. Przypominanie, o tym jak wiele inwestycji zostało wykonanych w Polsce dzięki funduszom unijnym, jest naszym obowiązkiem, twierdzi kandydatka.

Na spotkaniu nie dało się nie zauważyć z jak wielkim szacunkiem i sympatią traktowana była Janina Ochojska przez rozmówców.

Rozmowa dotyczyła również osobistych spraw kandydatki czyli choroby nowotworowej do której publicznie się przyznała wcześniej. - Nie jestem śmiertelnie chora- mam tylko raka ? powiedziała ? Nie sądzę aby mi to przeszkodziło w pracy, niepełnosprawna jestem od wczesnego dzieciństwa.

Zapowiedziała, jednak, że jeśli uzna, że z powodu choroby nie daje rady, wtedy ustąpi miejsca innym.

Janina Ochojska chce zajmować się w Parlamencie Europejskim rozwojem i sprawami społecznymi, działać nadal w sprawie wykluczonych i najsłabszych.

Kamienna Góra - Janina Ochojska

 

REKLAMA