aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
egzamin gimnazjalny

Rozpoczął się przedostatni egzamin gimnazjalny. Przez trzy dni odbędzie się sześć egzaminów. W całej Polsce do egzaminu gimnazjalnego przystąpi ok. 350 tys. uczniów.

 

Dzisiaj (środa, 18 kwietnia) gimnazjaliści rozpoczęli egzamin od testu z historii i wiedzy o społeczeństwie. Egzamin rozpoczął się o godzinie 9:00, trwać będzie 60 minut. O godzinie 11:00 rozpocznie się egzamin z języka polskiego (90 minut).

Jutro (czwartek, 19 kwietnia) o 9:00 rozpocznie się godzinny egzamin z biologii, chemii, fizyki i geografii, a o 11:00 z matematyki (90 minut).

W piątek (20 kwietnia) gimnazjaliści przystąpią do egzaminów z języków obcych. O godzinie 9:00 na poziomie podstawowym, a o 11:00 rozszerzonym. Oba egzaminy trwać będą po 60 minut.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego ogłoszone zostaną 15 czerwca. Zaświadczenia o wynikach gimnazjaliści otrzymają razem ze świadectwem, podczas zakończenia roku szkolnego (22 czerwca).

Od września do gimnazjów chodzić będzie ostatni już rocznik młodzieży. Za rok odbędzie się ostatni egzamin gimnazjalny. Ten typ szkół przestanie istnieć.

egzamin gimnazjalny

 

 

REKLAMA

ds21