aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Dariusz Galik, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego

Tylko do końca czerwca w Kamiennej Górze można zdawać egzamin na prawo jazdy. Ośrodek egzaminacyjny zawiesza działalność i szuka nowej lokalizacji.

Ośrodek, w którym można zdawać egzaminy na prawo jazdy działa w Kamiennej Górze od czerwca 2017 roku. Zajmuje plac i pomieszczenia w Szkole Podstawowej nr 2. Od dwóch lat trwają poszukiwania nowej lokalizacji na terenie miasta. Umowa ze szkołą była już kilka razy przedłużana, teraz nie ma już takiej możliwości. Placówka potrzebuje dodatkowych pomieszczeń, aby właściwie przygotować się do nowego roku szkolnego.

Znalezienie nowej siedziby la WORD, pomimo wsparcia burmistrza, nie jest łatwe. Musi ona spełniać wymagania opisane w ustawie. W jednym miejscu musi być plac manewrowy i sala egzaminacyjna. Lokalizacja musi mieć dostęp do światłowodowego internetu. Sprawdzonych zostało już kilkadziesiąt propozycji zgłaszanych przez władze miasta. Żaden nie spełniło wszystkich wymagań.

Dzisiaj z właścicielami szkół jazdy spotkał się Dariusz Galik, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Również ich prosił o pomoc w wytypowaniu nowej siedziby ośrodka.

W Kamiennej Górze egzaminy prowadził jeden egzaminator. Rocznie był w stanie przeprowadzić ok. 2 tys. egzaminów.

Na Dolnym Śląsku działa 14 ośrodków egzaminowania kierowców. To ewenement w skali kraju, w innych województwach nie ma tyle punktów. Tworzenie ośrodków w mniejszych miejscowościach rozpoczęło się w poprzedniej kadencji sejmiku. Takie rozwiązanie popiera m.in. marszałek Cezary Przybylski.

REKLAMA