aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

marciszow gmina

Tylko jedna oferta złożona został w przetargu, w którym gmina Marciszów szukała instytucji mogącej udzielić jej kredytu w wysokości 1 mln zł.

Kamienna Góra, karetka, pogotowie ratunkowe

Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze poinformowało o kolizji jednej z karetek z Kamiennej Góry podczas przewożenia pacjenta.

Marciszów, dojazd, tablica

Na terenie Marciszowa montowane są tablice z nazwami ulic i numerami posesji. Prace finansowane są z funduszu sołeckiego.

zus Szybki dostęp do informacji, możliwość łatwego wnioskowania o 500+ i wyprawkę sprawiają, że mZUS ma na swoim telefonie już 33 tys. użytkowników. Aplikacja została uruchomiona 14 listopada tego roku.

Marciszów, choinka

Przy Urzędzie Gminy w Marciszowie stoi już choinka. Konstrukcję rozświetlają białe światełka.

OSP Pisarzowice

Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu został zakupiony sprzęt i wyposażenie dla jednostki OSP Pisarzowice o wartości 11 781,58 złotych.

Bożena Kończak, fot. archiwum

Radni powiatu kamiennogórskiego ponownie rozważali przyjęcie uchwały w sprawie zgody na zwolnienie Bożeny Kończak z Dolnośląskiej Izby Rolniczej.

Krzeszów

Mieszkańcy Krzeszowa, Lipienicy, Jawiszowa, nauczyciele Szkoły Podstawowej w Krzeszowie oraz uczniowie wraz z wychowawcą klasy 1s1 z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Kamiennej Góry oraz OSP Krzeszów wczoraj obdarowali dzieci z Domu Dziecka w Nowym Siodle.

fot. UMWD

Po ponad dwudziestu latach kolej pasażerska wraca do Chocianowa. Podróżni z regularnych, codziennych pociągów Kolei Dolnośląskich skorzystają już w najbliższą niedzielę, kiedy w życie wejdzie nowy kolejowy rozkład jazdy. Plan przywracania połączeń kolejowych w regionie jest jednym ze sztandarowych programów realizowanych przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

fot. policja Kamienna Góra

Zgodnie z Ustawą o Policji z dnia 6 kwietnia 1990 roku policjantowi, który wzorowo wykonuje obowiązki, przejawia inicjatywę w służbie i doskonali kwalifikacje zawodowe, mogą być udzielane wyróżnienia. Jednym z nich jest docenienie wartościowości w służbie, poprzez przedterminowe mianowanie na wyższy stopień policyjny.

REKLAMA