aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. wp

Czy dzierganie na drutach może być pasjonujące i ciekawe? Oczywiście, że tak! Zajęcie to pozwala tworzyć w pełni oryginalne i niepowtarzalne projekty, które można zachować dla siebie lub swoich bliskich, czy też sprzedać na wolnym rynku. Od czego zacząć naukę dziergania na drutach? Koniecznie sprawdź nasz dzisiejszy poradnik!

Bez drutów dziewiarskich ani rusz!

Oczywiście pierwszym obowiązkowym wyposażeniem są druty do robótek – inaczej druty dziewiarskie. To z ich pomocą wykonuje się kolejne oczka dzianiny, a te stanowią bazę dla każdego projektu. Obecnie na rynku można znaleźć druty dziewiarskie wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, metal, aluminium pokryte teflonem czy pędy bambusa. Każdy z tych materiałów ma swoje charakterystyczne cechy które sprawiają, że praca drutami może przebiegać w nieco inny sposób.

Przede wszystkim druty wykonane z różnych materiałów posiadają powierzchnię o różnej śliskości. Tym samym z jednych drutów oczka będą spadały o wiele swobodniej, a na innych drutach będą lepiej trzymać się ich powierzchni. Wszystko zatem zależy od upodobań konkretnej osoby. Oprócz samego materiału trzeba również zdecydować się na wybór rozmiaru drutów. Grubsze druty będą tworzyć większe i luźniejsze oczka, a cieńsze bardziej zwięzłe. Wielkość drutów powinna być dopasowana do przeznaczenia konkretnej dzianiny.

Dobra włóczka do podstawa!

Drugim obowiązkowym wyposażeniem knittera jest oczywiście materiał na dzianinę. Sklepy internetowe oferują całkiem przyzwoity wybór włóczek. Różnorodność widoczna jest zarówno w pochodzeniu samego materiału, jak i kolorystyki. W przypadku włóczek naturalnych prym wiodą włóczki bawełniane i wełniane. Alternatywą są włóczki syntetyczne, np. akrylowe. Jedne lepiej sprawdzą się na ubrania zimowe, inne na ubrania letnie, a jeszcze inne na różnego rodzaju ozdoby świąteczne.

Trzeba również wziąć pod uwagę jakość wykonania włóczek i warto wybierać motki pochodzące od renomowanych producentów. Wszystkie rodzaje włóczek oraz druty dziewiarskie oferuje sklep z włóczkami pasjanitka.pl. Oprócz tego można zamówić tam ciekawe akcesoria dziewiarskie, takie jak wypełnienia do maskotek, zamki błyskawiczne, guziki czy metki typu handmade.

 

REKLAMA