aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. wp

Z pewnością nieraz ktoś obudził Cię, włączając główne światło w pokoju. Powoduje to spory dyskomfort praktycznie u każdego człowieka. Niektórym nieprzyjemne dolegliwości towarzyszą także w ciągu dnia. Wówczas odruchowo mrużą oczy, często łzawią im oczy, a także ból. Przyczyn takiego stanu może być wiele. Jak zadbać o prawidłowe oświetlenie miejsca?

Czym jest fotofobia?

Fotofobia jest określana mianem nadwrażliwości na światło. Może być objawem schorzeń oczu lub innej choroby ogólnoustrojowej. Przyczyn może być wiele – od chorób oczu, przez niedobory witamin. Często fotofobia towarzyszy także w trakcie infekcji. Niektórzy po prostu nie czują się dobrze, kiedy pomieszczenie jest prześwietlone. Wówczas szybciej męczą się oczy, spada poziom koncentracji, często towarzyszą temu również bóle głowy. Duże znaczenie ma również kolor światła. Białe sprzyja pracy, z kolei ciepłe, żółte odcienie wyciszeniu.

Jakie światło będzie odpowiednie?

Wiele zależy od tego, jakie miejsce chcesz doświetlić. Oświetlenie w korytarzu powinno być delikatne. Możesz zamontować specjalny sterownik (https://studio-led.pl/465,sterownik-schodowy-korytarzowy-f20.html), dzięki któremu światło będzie się zapalało, kiedy wyczuje ruch. Pozwoli to uniknąć włączania dużych lamp, które potrafią skutecznie oślepić zaspanego człowieka. Takie rozwiązanie jest wygodne i energooszczędne. Jeżeli połączysz go z taśmami RGB lub RGBW to możesz dowolnie ustawiać odpowiednie kolory, które najbardziej pasują do nastroju lub aranżacji przestrzeni. Kolejnym miejscem, które powinno być oświetlone dobrze, ale niezbyt intensywnie są schody. Dzięki temu można swobodnie się poruszać bez obawy o wypadek. Podobnie jak w przypadku korytarza można zamontować odpowiedni sterownik (https://studio-led.pl/sterowniki-schodowo-korytarzowe,315.html), który będzie uruchamiał podświetlenie, gdy wyczuje ruch. Dodatkowo pozwala ustawić również inne funkcje - płynące kolory, tęczę lub rozwijające i zwijające się schodki. Stanowi to również ciekawą dekorację i nadaje wnętrzu ciekawego charakteru. Dzięki taśmom LED można dopasować intensywność i kolor do swoich upodobań, co sprawi, że światło nie będzie raziło Cię w oczy. Wiele wysokiej jakości produktów znajdziesz w sklepie: https://studio-led.pl/. Postaw na oświetlenie w dobrej cenie! Ponadto fachowcy oferują pełne wsparcie i fachowe doradztwo.

Warto zadbać o prawidłowe oświetlenie w mieszkaniu czy biurze. Dzięki temu można ochronić wzrok i zminimalizować dyskomfort spowodowany zbyt dużą intensywnością i ostrą barwą. Warto zamontować punktowe lampki, które idealnie się sprawdzą do wieczornego czytania książki czy medytacji.

 

REKLAMA