aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. wp

Zakup samochodu jest zawsze kwestią indywidualną. Wiąże się z rozpoznaniem potrzeb i dobraniem rozwiązań, które najlepiej odpowiadają przyszłemu użytkownikowi. Auta do jazdy miejskiej, sportowej, terenowej, z dużym bagażnikiem i kompaktowe, mocne i słabsze, zasilanie paliwem, gazem, z silnikami diesla lub elektrycznymi. Dzisiaj skupimy się na tych ostatnich – autach hybrydowych, które coraz częściej pojawiają się w ofertach motoryzacyjnych gigantów. Dla kogo będą najbardziej odpowiednie?

Gdy leży Ci na sercu los środowiska

Dzisiaj coraz więcej kierowców zdaje sobie sprawę z ogromnego problemu, jakim dla naszej planety, nas i naszych dzieci jest smog. W dużym stopniu do emisji dwutlenku węgla przyczyniają się samochody z tradycyjnym napędem spalinowym. Gdy zdecydujemy się przesiąść do pojazdu typu hybryda, możemy realnie ograniczyć emisję spalin. Z uwagi na to, że auto jest zasilanie tylko częściowo silnikiem spalinowym, wspomaganym silnikiem elektrycznym spalanie spada, a wraz z nim ilość zanieczyszczeń uwalnianych do powietrza.

Dużo jeździsz po mieście

Jazda po mieście to prawdziwe wyzwanie. Czasem polega głównie na staniu w korkach, często wiąże się z wykonywaniem manewru parkowania pod przedszkolem, pracą, sklepem. To właśnie na takich odcinkach doskonale radzą sobie hybrydy, które mogą na pewnych dystansach poruszać się tylko dzięki zasilaniu elektrycznemu. Gdy kierowca hamuje zachodzi proces odzyskiwania energii. W dodatku jazda jest bardziej płynna, a to także wpływa na komfort kierowcy i jego pasażerów.

fot. wp

Źródło: https://ofertytoyota.pl/

Jesteś gotowy na wyższą wpłatę na początku

Nie da się nie zauważyć, że dzisiaj samochody hybrydowe są droższe od benzynowych. Dlatego nie każdy będzie mógł pozwolić sobie na ich zakup, nawet mając w perspektywie zwrot środków z tej inwestycji w ciągu kilku najbliższych lat. Auto, które jest zasilane dwoma silnikami zamienne, jest w stanie zmniejszyć zużycie paliwa nawet do 4 litrów na każde przejechane 100 km. To spora różnica, którą zauważysz w rachunkach za tankowanie i mniejszej częstotliwości wizyt na stacjach.

Dodatkowe benefity dla zelektryfikowanych

Warto zaznaczyć, że samochody hybrydowe są nazywane przyszłością motoryzacji nie bez powodu. Ustawy dotyczące norm emisyjności spalin są stale tak zaostrzane, że niedługo wiele pojazdów benzynowych nie będzie w stanie ich spełnić. Ustawy o elektromobilności, paliwach alternatywnych i wiele innych przewidują też bonusy dla klientów eko. Są to np. wjazdy do stref zamkniętych dla innych aut czy brak opłat za parkowanie.

Auta hybrydowe mają szansę całkowicie zawojować nasz rynek, ale na to zapewne potrzeba czasu. Jeżeli jednak myślisz o samochodzie, jak o inwestycji, to już teraz rozważ pojazd z napędem elektrycznym. Utrzyma on atrakcyjną cenę, co będzie miało dla Ciebie znaczenie przy próbie przyszłej odsprzedaży.

 

REKLAMA