aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. wp

Dziewięć rzeczy, które powinny być rozważone zanik dokonasz zakupu nieruchomości poza miastem

Dziewięć  rzeczy, które powinny być  rozważone  zanik dokonasz zakupu nieruchomości poza miastem

Zmiana miejsca zamieszkania z zatłoczonego miasta na spokojne przedmieście lub na wieś jest to trend wzmocniony przez pandemię w ostatnich latach: Coraz więcej osób rezygnuje z  marzenia o posiadaniu najlepszej nieruchomości w mieście . Zamiast tego coraz częściej kupują nieruchomości poza miastem, na przedmieściach, na wsi lub w mniejszych miastach. W końcu, skoro i tak pracujemy w domu, dlaczego nie zdecydować się na większą przestrzeń za bardziej przystępną cenę? Istnieje również atrakcyjność powrotu do ziemi, uprawy własnej żywności, a może nawet hodowli krowy, kucyka lub kilku kurcząt. W dzisiejszych czasie spokój i możliwość odskoczni jest bardzo w cenie . Stąd zauważyć  możne trend migracji osób z miasta na wieś 

Jednak zakup domu na wsi nie jest tak prosty, jak się wydaje. W przypadku nieruchomości wiejskich obowiązują inne zasady. Oto 10 rzeczy, które powinny być rozważone  przed zakupem nieruchomości poza miastem:

1.) Przed zakupem domu rozważ, czego oczekujesz

Pierwszym krokiem przy zakupie domu poza miastem  jest określenie, czego chcesz i czego potrzebujesz. To pomoże Ci zawęzić pole poszukiwania i pozwoli znaleźć idealny dom dla Ciebie i Twojej rodziny.

Należy rozważyć wszelkie plusy i minusy po między  zakupem  gotowego domu a  budową od podstaw  nowego. Należy również przemyśleć wielkość domu, liczba sypialni i łazienek, lokalizacja, a nawet system septyczny domu (tak, to jest istotn e) wszelkie inne możliwe  czynniki jak odległość od miasta , szkoły , od infrastruktury sportowej jak basem , boisko itd.  Im więcej czynników zostanie wzięte pod uwagę tym decyzja będzie trafniejsza.

 

2.)  Jak sfinansować zakup domu

Jednym z najważniejszych kroków przy zakupie domu jest ustalenie, jak za niego zapłacisz. Dla kupujących dom po raz pierwszy banki  oferują kilka programów, które mogą. Dla osób kupujących dom po raz pierwszy o różnym statusie majątkowym , zasady mogą się nieco różnić od tych w innych. Więc najlepiej dowiedzieć się, jakie są zasady w Twojej okolicy jakie ceny , jakie możliwości kredytowania.

Zobacz nieruchomości w Niemczech : Immobilien Next-Immo

 

3.) Remonty

Przeprowadzka z miasta na wieś  nie musi oznaczać rezygnacji z wygód często jest odwrotnie. Aby iść żyć w „drafcie” domu zamiast.  Niektóre  sprytne remont, można przeprowadzić tak , że dom na Wsi stanie się wygodnym i nowoczesnym domem marzeń. Trzeba wziąć pod uwagę koszty planowanych  remontów, które mogą być znacznie wyższe w obszarach wiejskich ze względu na koszty transportu materiałów. Czy większy metraż pomieszczeń niż w mieście

 

4.) Woda

Może chcesz zainspirować się domem rodzinnym. Nawet jeśli chcesz pozostać przy sieci wodociągowej , warto pamiętać, że domy wiejskie częściej mają systemy zaopatrzenia w wodę poza siecią miejską np. studnie głębinowe. Twój kredytodawca hipoteczny będzie wymagał aktualnego świadectwa przydatności wody, co oznacza, że najpierw musisz przeprowadzić kontrolę źródła wody. Jeśli to źródło jest zanieczyszczone, może być konieczne wykonanie nowej studni, co może kosztować kilka tysięcy słótych

Zobacz nieruchomości w Wielkiej Brytanii na: Property for Sale : Next-Immo

 

5.) Ścieki

Niezależnie od tego, czy jest to gospodarstwo rolne czy domek letniskowy, istnieje duża szansa, że ścieki trafiają do szamba. W końcu nie chcesz zanieczyścić tego pięknego jeziora lub strumienia koło domu , które sprawia, że nieruchomość jest tak atrakcyjna. Twój kredytodawca najprawdopodobniej poprosi Cię o przedstawienie certyfikatu septycznego, który możesz uzyskać tylko po inspekcji systemu septycznego. To może kosztować więcej niż w mieście. Warto też rozważyć montaż oczyszczalni  ekologicznej użytkowanie jej jest dużo tańsze niż wywóz nieczystości z tradycyjnego szamba.  

 

6.) Inne usługi komunalne

Jeśli zamierzasz pracować w domu, będziesz potrzebował niezawodnej energii elektrycznej, linii telefonicznych i internetu. To może być trudniejsze do znalezienia na obszarach wiejskich, a kiedy linie ulegną uszkodzeniu , naprawa ich  może  również zająć więcej czasu aby je naprawić. Ponadto, media na wsi są zwykle droższe, więc trzeba będzie znaleźć sprytne sposoby, aby zaoszczędzić na rachunku za wodę.

Nieruchomości we Francji sprawdź na : Immobilier France : Next-Immo

 

7.) Sporządź rzetelną wycenę nieruchomości

Kolejnym elementem dokumentacji, który będzie chciał zobaczyć kredytodawca hipoteczny, jest wycena nieruchomości, która w zasadzie mówi, ile warta jest nasz dom. Uzyskanie takiej wyceny generalnie kosztuje więcej niż w mieście, ponieważ rzeczoznawca ma do podróży tak daleko a wycenie podlega więcej elementów jak ziemia na której znajduję się budynek oraz inne elementy np. mała Architektura ogrodowa itd.  Ostateczna ocena może być również niższa niż się spodziewasz, ponieważ trudniej jest sprzedać nieruchomości wiejskie. Tak więc, może trzeba mieć na pokrycie różnicy między wartością szacunkową i ceny sprzedaży

 

8.) Dostęp

To może brzmieć bardzo romantycznie mieć nieruchomość tak odległe, że można tylko dostać się do niego przez łódź lub samochodem.  Rozważ jak to będzie wyglądało w zimie,. Mówiąc o zimie: zastanów się nad aspektami dostępu w przypadku awarii , pożaru , czy konieczności wizyty karetki.  Jedną z rzeczy, które należy wiedzieć przed zakupem kawałka ziemi jest to, że w obszarach wiejskich, sąsiedzi często dzielić prywatną drogę dojazdową i są odpowiedzialne za jego utrzymanie.

 

9.) Nagłe przypadki

Ubezpieczenie domu jest zwykle droższe na obszarach wiejskich. Jednym z głównych powodów jest zwiększone ryzyko wystąpienia dzikich pożarów. Warto również pamiętać, że będziesz bardziej oddalony od służb ratunkowych, więc będziesz potrzebował dobrego planu awaryjnego dla domu, który nie tylko dotyczy sposobu ewakuacji domu, ale również sposobu gaszenia pożarów i udzielania pierwszej pomocy w poważniejszych sytuacjach medycznych.

 

 

REKLAMA