aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. wp

Wkrętarka jest jednym z najbardziej uniwersalnych narzędzi, jakie można posiadać w domu i warsztacie. Tego typu elektronarzędzia znacząco ułatwiają pracę przy remoncie i ogólnym majsterkowaniu. Wybór sprzętu na rynku jest ogromny i łatwo pogubić się w kłopocie bogactwa. Jeśli więc perspektywa wkręcania i wykręcania śrub przy użyciu klasycznego śrubokręta jest co najmniej przerażająca, to zakup nowoczesnej wkrętarki jest najlepszym rozwiązaniem. Jakie urządzenie wybrać? Jakie są rodzaje wkrętarek dostępnych na rynku?

Podstawowe informacje o wkrętarkach

Wkrętarki, które można kupić na https://www.bricoman.pl/elektronarzedzia/elektronarzedzia-akumulatorowe/wiertarko-wkretarki?aval=available, to świetne elektronarzędzia, pozwalające na szybkie i bezproblemowe wkręcanie oraz wykręcanie śrub o różnym gwincie. Są one bardzo poręczne i funkcjonalne, dzięki czemu sprawdzają się nie tylko w domach, ale także w wielu warsztatach i na budowach. Warto dodać, że do pokrewnych sprzętów można zaliczyć jeszcze wiertarko-wkrętarki i wkrętaki akumulatorowe. Mimo że urządzenia te różnią się od klasycznych wkrętarek pod względem konstrukcyjnym i możliwości, jakie oferują, to także są bardzo popularne wśród fachowców i majsterkowiczów. 

Na rynku można znaleźć szeroką ofertę wkrętarek, które różnią się od siebie pod wieloma względami - wielkością, zastosowaniem, mocą. Jednak podstawowy podział opiera się przede wszystkim na ich rodzaju zasilania i możliwości prac, do jakich można je przez to wykorzystywać. 

Wkrętarka akumulatorowa

Wkrętarki akumulatorowe są najczęściej wybieranymi elektronarzędziami tego typu. Górują one przede wszystkim tym, że zapewniają bardzo dużą swobodę pracy. Można z nich korzystać zarówno w domu, jak i w terenie, nie martwiąc się przy tym, że konieczne będzie ich podłączenie do zasilania z sieci elektrycznej. Modele akumulatorowe mają najczęściej nieco słabsze osiągi niż ich sieciowe odpowiedniki, są one jednak w pełni wystarczające do podstawowych zastosowań domowych. Większość sprzętów jest wyposażona w pojemne akumulatory, pozwalające na wiele godzin nieprzerwanej pracy. W niektórych zestawach można również znaleźć dodatkowy akumulator, co znacząco podnosi komfort realizacji zadań. 

Wkrętarka sieciowa

Wkrętarki sieciowe są świetnym wyborem dla majsterkowiczów, którzy stale pracują nad różnymi konstrukcjami. Bardzo dobrze sprawdzają się w domu, jak również w przydomowych warsztatach. Niestety, wymagają one podłączenia do gniazdka elektrycznego, co w znaczący sposób ogranicza ich pole manewru. Ich zaletą są jednak doskonałe parametry, ponieważ oferują znacznie większą moc i wytrzymałość w porównaniu do modeli akumulatorowych. Korzystając z wkrętarki sieciowej, nie trzeba pamiętać o ładowaniu akumulatora i martwić się, że bateria wyładuje się w najmniej odpowiednim momencie. Warto jednak zaopatrzyć się dodatkowo w długi przewód zasilający, taki jak przedłużacz. 

Wkrętarka pneumatyczna

Wkrętarki pneumatyczne nie są zbyt popularne, ale z pewnością są niezastąpione w warsztatach, zarówno tych mniejszych, jak i większych. Niestety, nie sprawdzą się one w warunkach domowych. Podstawą ich działania jest zasilanie z instalacji sprężonego powietrza. Wymagana jest przynajmniej niewielka sprężarka przewoźna. Ich zaletą jest bardzo duża efektywność. Napędzane sprężonym powietrzem osiągają doskonałe parametry mocy, przy jednoczesnym zachowaniu niewielkich rozmiarów i wagi. Najczęściej wkrętarki pneumatyczne wykorzystywane są do pracy z bardzo twardymi materiałami, takimi jak na przykład beton. 

 

REKLAMA