aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Razem w muzyce i tradycjachCentrum Kultury w Kamiennej Górze rozpoczyna realizację transgranicznego projektu pn. „Razem w muzyce i tradycjach”. Partnerem projektu jest Miejski Dom Kultury w Dvur Kralove. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

W ramach projektu zostaną zorganizowane otwarte wydarzenia kulturalne prezentujące polską i czeską scenę muzyczną, a także tradycje i obrzędy związane ze świętami Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia. Wszystkie działania powstaną we współpracy instytucji kulturalnych z Kamiennej Góry i Dvur Kralove.

Pierwszym z działań będzie KOLOROWA WIELKANOC, odbędzie się ona sobotę, 8 kwietnia w godzinach 12:00 – 18:00 na kamiennogórskim rynku i w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze. W ramach MUZYCZNEGO LATA w Kamiennej Górze i w Dvur Kralove zorganizowana zostanie seria koncertów zakończonych dwudniowym festiwalem muzycznym – MUZYKA BEZ GRANIC. Ostatnią imprezą będzie Jarmark Bożonarodzeniowy, w programie wydarzenia znajdzie się kiermasz, występy zespołów artystycznych, konkursy i inne atrakcje.

Razem w muzyce i tradycjach

 

REKLAMA