aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra, Szkoła Podstawowa nr 1

Od 2 do 18 sierpnia 2022r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Kamiennej Górze odbywały się bezpłatne lekcje języka polskiego dla uczniów z Ukrainy.

zusOd soboty, 23 kwietnia uchodźcy z Ukrainy mogą składać wnioski o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy na drugie i kolejne dziecko w rodzinie w wieku od 12. do 35. miesiąca życia. Formularz RKO-U w języku ukraińskim dostępny jest już na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

fot. zszio

Na Ukrainę dotarł kolejny transport pomocy zorganizowany przez społeczność Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze.

fot. UM Kamienna Góra

Warszawska Fundacja Świętego Mikołaja wspólnie z biurem zarządzania kryzysowego w kamiennogórskim ratuszu przekaże zestawy książek dla ukraińskich dzieci przebywających w naszym mieście.

Solidarna Paczka

4 czerwca o godzinie 8.00 nastąpiło Otwarcie Bazy Rodzin Solidarnej Paczki – specjalnej edycji Szlachetnej Paczki zorganizowanej dla osób, które uciekły przed wojną w Ukrainie, znajdują się obecnie w Polsce i są w trudnej sytuacji materialnej. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl przez trzy tygodnie będą pojawiać się historie rodzin uchodźczych, spośród których każdy z nas będzie mógł wybrać rodzinę i przygotować dla niej paczkę odpowiadającą na indywidualne potrzeby.   

zus W maju tego roku ruszą pierwsze wypłaty, dla uchodźców z Ukrainy, którzy złożyli wniosek o wypłatę z programu "Rodzina 500 plus".

zus Obywatele Ukrainy, którym ZUS wypłaci pieniądze z programów 500+ i rodzinnego kapitału opiekuńczego muszą poinformować Zakład o wyjeździe z Polski. Pobieranie pieniędzy pomimo utraty prawa do ich otrzymywania skutkować będzie koniecznością ich zwrotu wraz z odsetkami.

zus Już ponad 21 tysięcy wniosków o wypłatę 500+ na 32 tys. dzieci złożyli uchodźcy z Ukrainy w placówkach ZUS na Dolnym Śląsku. W całym kraju wpłynęło do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych 230,3 tys. wniosków na 355,8 tys. dzieci. Wniosek o wypłatę można złożyć tylko online. Potrzebny jest do tego numer pesel, konto w polskim banku, polska komórka oraz adres email. 

fot. UM Kamienna Góra

20 tysięcy euro przekazało niemieckie miasto Wolfenbüttel na specjalne konto uruchomione przez miasto Kamienna Góra dla pomocy ofiarom wojny w Ukrainie. Pieniądze przesłano w odpowiedzi na apel władz miejskich.

fot. UM Kamienna Góra

Urząd miasta w Kamiennej Górze pozyskał kontener sanitarny do ośrodka pobytowego dla uchodźców przy ul. Lubawskiej. Podobnie jak dwa wcześniej przywiezione moduły mieszkalne, użyczyła go firma Polkon. Samorząd złożył podziękowania prezesowi zarządu panu Grzegorzowi Koniowi.

REKLAMA