aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Dnia 25 listopada 2019 r. rusza kampania „BIAŁA WSTĄŻKA” organizowana z inicjatywy Zespołu Interdyscyplinarnego działającego na rzecz przeciwdziałania przemocy dla miasta Kamienna Góra oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kamiennej Górze przy współpracy przedstawicieli podmiotów wchodzących w skład Miejskiego Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, która potrwa 16 dni, tj. do 10 grudnia 2019 r.

 

Kampania „Biała Wstążka” to największa na świecie prowadzona w ponad 55 krajach świata międzynarodowa kampania skierowana do mężczyzn, mająca na celu walkę z przemocą wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania.

Celem kampanii jest rozpowszechnianie w Naszym mieście idei „Białej Wstążki” poprzez wyrażenie: Stop przemocy wobec Kobiet. W tym okresie zachęcać będziemy wszystkich mężczyzn, aby zechcieli przyjąć i nosić białą wstążkę manifestując w ten sposób sprzeciw wobec przemocy. Jej noszenie jest symbolem sprzeciwu wobec przemocy.

MOPS Kamienna Góra

Główna akcja zaplanowana jest na 5 grudnia br i będzie odbywała się na ulicach miasta. Młodzież szkolna będzie zachęcała mężczyzn do przyjęcia i noszenia białej wstążki manifestując w ten sposób sprzeciw wobec przemocy. Scenariusz wydarzenia obejmuje ponadto rozdawanie ulotek i przypinanie białych wstążek mężczyznom na kamiennogórskim rynku, przy centrum handlowym KAUFLAND oraz przy głównych ulicach miasta. Między 25 listopada i 10 grudnia w ramach przeprowadzonych działań na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie odbędą się spotkania ze specjalistami z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, członkami zespołu interdyscyplinarnego.

MOPS Kamienna Góra

 

REKLAMA