aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Jerzy Sarnecki - Herbowa wieś Chełmsko Śląskie

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Chełmska Śląskiego "Tkacze Śląscy" wraz z sołectwem przygotowało drugie wydanie książki Herbowa wieś Chełmsko Śląskie. Dzisiaj (sobota, 16 grudnia), podczas spotkania członków stowarzyszenia, publikacja została po raz pierwszy zaprezentowana.

 

Pierwsze wydanie książki ukazało się w 2007 roku. Obecne zostało nieco zmienione. Dopisano np. informacje o wydarzeniach związanych ze wsią w ostatnim dziesięcioleciu. Stare zdjęcia zastąpione zostały nowymi. Autorem książki jest Jerzy Sarnecki, zdjęcia przygotował razem z Aliną Sarnecką. Książka to próba odtworzenia dziejów wsi od jej początków.

Herbowa wieś Chełmsko Śląskie

Książka została wydana w nakładzie tysiąca egzemplarzy. Będzie ją można kupić w Domkach Tkaczy w Chełmsku Śląskim. Dochód z jej sprzedaży ma pozwolić na zwiększenie nakładu.

Książka powstała dzięki nagrodzie, jaką Chełmsko Śląskie uzyskało w zeszłorocznej edycji konkursu na Najpiękniejszą Wieś. Z tego źródła pochodziło 4 tys. zł, resztę stowarzyszenie dołożyło z własnych dochodów.

Herbowa wieś Chełmsko Śląskie

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez