aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. policja Kamienna Góra

Turystka z Niemiec przekonała się o tym, że na ścieżce rowerowej również trzeba zachować ostrożność. W trudnej sytuacji skorzystała z pomocy m.in. policji.

 

Ratownicy wezwani zostali na ścieżkę rowerową. Pomocy wymagała turystka, która jadąc rowerem uderzyła w znak. Po uderzeniu kobieta upadła, doznała urazu stopy i palca oraz licznych zadrapań i otarć naskórka. Uszkodzony został również rower. Kobieta tłumaczyła, że uderzyła w znak bo zapatrzyła się na piękną okolicę.

Pierwsi na miejsce zdarzenia dotarli sierż. sztab. Marcin Nieć oraz st. sierż. Adam John z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. Policjanci udzielili turystce pierwszej pomocy i naprawili rower. Turystka podróżowała z dużym ekwipunkiem, który po uderzeniu rozsypał się po ścieżce. Policjanci pomogli ponownie spakować dobytek i doprowadzili kobietę do karetki pogotowia. Po udzieleniu pomocy turystka pojechała dalej.

Policjanci przypomnieli rowerzystce zasady bezpiecznego poruszania się. Zwrócili uwagę na niewłaściwe obuwie wykorzystywane podczas takiej wyprawy, turystka jechała bowiem w klapach. Funkcjonariusze przekazali elementy odblaskowe i wskazali najbliższe miejsca noclegowe.

fot. policja Kamienna Góra

fot. policja Kamienna Góra

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez

REKLAMA