aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. PSP Kamienna Góra

Państwowa Straż Pożarna w Kamiennej Górze otrzymała nowy wóz. Do jednostki trafiła drabina z koszem, spełniająca rolę podnośnika.

Aktualizacja 20.06.2018

komunikat PSP Kamienna Góra
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze informuje, że pozyskała samochód pożarniczy specjalny SHD-25 typ PMT-25D, zabudowany na podwoziu samochodu MAN zabudowa Bumar Koszalin o max. wysokości roboczej 25m. Samochód posiada na wyposażeniu: drabinę teleskopową zamontowaną do wysięgnika, kosz ratowniczy o udźwigu 265 kg z działkiem wodno-pianowym o wydajności 2000 l/min, agregat prądotwórczy, deskę ratunkową, armaturę wodno-pianową, pilarkę spalinową oraz aparaty powietrzne i sprzęt do ratownictwa wysokościowego. Powyższy sprzęt zastąpi obecnie używany silnie wysłużony samochód pożarniczy specjalny SH 18, który służył jednostce wiele lat. Nowy sprzęt daje większe możliwości w zakresie działań ratowniczo-gaśniczych. Pozyskany pojazd specjalny SHD-25 służył w jednostce ratowniczej na terenie powiatu kłodzkiego (rok produkcji 2010r.). Obecnie trwają szkolenia ratowników w zakresie obsługi podnośnika. Po ich zakończeniu nowy sprzęt zostanie wprowadzony do działań. 

fot. PSP Kamienna Góra

Oryginalna informacja
O taki zakup kamiennogórscy strażacy starali się od kilku lat. Do tej pory użytkują podnośnik zabudowany na podwoziu stara.

Drabina zabudowana jest na podwoziu mana, ma zasięg 25 metrów. To ośmioletni samochód przejęty od jednostki z Kłodzka. Drabina nie była do tej pory bardzo eksploatowana, przebieg pojazdu to ok. 11 tys. km.

Kamiennogórscy strażacy muszą przejść przeszkolenie w zakresie wykorzystania nowego wozu i chcą go jak najszybciej wprowadzić do codziennej eksploatacji.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez