aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Ptaszków

Urząd Gminy w Kamiennej Górze unieważnił postępowanie przetargowe na budowę świetlicy wiejskiej wraz z remizą w Ptaszkowie.

Kamienna Góra - bociany

Gniazdo na drzewie przy skrzyżowaniu ulic Legnickiej, Katowickiej, Wałbrzyskiej w Kamiennej Górze jest już zasiedlone.

Marciszów - Urząd Gminy

Na początku kwietnia minęło pół roku od momentu podpisania przez gminę Marciszów umowy dzierżawy wodociągowego majątku przez spółkę Saur Horyzont. Umowa obowiązywać ma 10 lat, ale półroczny termin też ma znaczenie.

Krzeszów

Krzeszów odwiedzili nietypowi świąteczni goście. Podobnie jak przed zeszłorocznymi świętami Wielkiej Nocy na trawnikach przy parkingu pojawiły się zajączki. W tym roku mają nowych towarzyszy.

zusOrzeczenia lekarskie w czasie epidemii zachowują ważność to oznacza, że orzeczenie wydane przez lekarza orzecznika albo komisję lekarską o niezdolności do pracy lub niezdolności do samodzielnej egzystencji, którego termin upływa w okresie epidemii, zachowuje ważność przez następne trzy miesiące.

fot. facebook / Nadleśnictwo Kamienna Góra

Jak informuje Nadleśnictwo Kamienna Góra, dzisiaj (poniedziałek, 6 kwietnia) w leśnictwie Błażejów spłonęło kilkadziesiąt arów bukowego młodnika.

lampa

Jedna z internautek zgłosiła dzisiaj uwagi dotyczące ustawianych na terenie Kamiennej Góry nowych lamp oświetlenia ulicznego. Według niej w lampach ukryte są "emitery 5G".

fot. strazpisarzowice.pl

Pracowicie tydzień rozpoczęli strażacy. Dzisiaj (poniedziałek, 6 kwietnia) gasili pożar traw w pobliżu ścieżki rowerowej z Kamiennej Góry w kierunku Antonówki.

smieci

Worki śmieci wyłowili dzisiaj (piątek, 3 kwietnia) z rzeki w Nowej Białce strażacy z PSP Kamienna Góra i OSP Pisarzowice.

Lubawka

Dzisiaj (czwartek, 2 kwietnia) przypada 15. rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Z powodu zagrożenia koronawirusem tegoroczne obchody rocznicy zorganizowane w Lubawce miały nietypowy przebieg.

REKLAMA