aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. policja Kamienna Góra

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło o 21:30 na drodze krajowej nr 5 przy wjeździe do Marciszowa od strony Bolkowa.

policja Kamienna Góra

W dniu 20 września br. po godzinie 22:00 policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze otrzymali zgłoszenie, iż w jednej z miejscowości w gminie Kamienna Góra nietrzeźwy mężczyzna zakłóca spokój i ciszę nocną innym członkom swojej rodziny w ten sposób, że wszczął w stosunku do nich awanturę, podczas której krzyczał, był agresywny i wulgarny.

zus Tylko tydzień został właścicielom szkolnych sklepików i pilotom muzealnych wycieczek na wysłanie wniosku do ZUS. Właściciele sklepików mogą o końca września wystąpić do ZUS o zwolnienie z opłacania składek za okres od listopada 2020 do marca 2021 roku, a piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 roku.

straż pożarna Kamienna Góra

W Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu otwarte zostały oferty w przetargu na dostawę nowych wozów dla dolnośląskich strażaków. Jak podaje portal remiza.com.pl jeden z samochodów ma trafić do PSP Kamienna Góra.

policja Kamienna Góra

W piątek (17 września) około godziny 19:00 załoga pogotowia ratunkowego powiadomiła policjantów kamiennogórskiej drogówki, pełniących służbę w rejonie drogi krajowej nr 5 o kierowcy Opla, który jadąc za karetką w stronę Lubawki, wykonywał na drodze bardzo niebezpieczne manewry.

Chełmsko Śląskie spacer

W sobotę w Spacerze Historycznym po Chełmsku Śląskim wzięło udział kilkanaście osób, wśród nich turyści z Wrocławia i Jeleniej Góry, którzy przyjechali specjalnie na wydarzenie.

fot. policja

Wczoraj (niedziela, 19 września) kamiennogórscy policjanci prowadzili wzmożone działania w ramach akcji "Prędkość".

fot. archiwum

Do niecodziennego zdarzenia doszło około godziny 21 na przejeździe kolejowym w Lubawce. W szynobus uderzył samochód osobowy. Samochód odjechał z miejsca zdarzenia. Kierowcy szukają policjanci.

Aktualizacja 19.09.2021.

fot. kpn

Wrzesień to czas prac remontowych w obiektach na terenie KPN. Obecnie trwają prace remontowe schodów na szlaku czarnym prowadzącym od górnej stacji wyciągu na Szrenicę do schroniska Na Szrenicy. Wyznaczyliśmy trasę obejścia zamkniętego odcinka szlaku czarnego. W terenie trasa obejścia jest oznakowana fladrami. Remont schodów a więc i te drobne utrudnienia potrwają ok. 5 dni.

fot. GDDKiA

W najbliższy weekend planowane jest rozpoczęcie prac przygotowawczych do remontu odcinka DK5 na obwodnicy Kamiennej Góry. Wykonawca w pierwszej kolejności przystąpi do prac na poboczu jezdni.

REKLAMA

ds21