aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - ul. Waryńskiego

Około 21:20 we wtorek w środę (18 czerwca) służby ratunkowe zostały wezwane do groźnie wyglądającego pożaru mieszkania przy ulicy Waryńskiego w Kamiennej Górze.

18 drogi

Zakończył się audyt dróg powiatowych. Podczas X Sesji Rady Powiatowej radni zostali zapoznani z wynikami kontroli wszystkich (39) dróg powiatowych.

Wystąpienie radnej powiatowej na Sesji Rady Gminy Kamienna Góra w dniu 29 maja 2019 nie spodobało się członkom Zarządu Powiatu Kamiennogórskiego. Uwagę radnej zwrócił Andrzej Przybytek. Po jego wypowiedzi emocje musiała studzić przewodnicząca rady.

PRIMUS INTER PARES 2019

Podczas X Sesji Rady Powiatu Kamiennogórskiego we wtorek, 18 czerwca, wręczone zostały nagrody dla uzdolnionej młodzieży z terenu powiatu. Gościem specjalnym była siatkarka pochodząca z Kamiennej Góry Aleksandra Wójcik.

Kamienna Góra - ZSO

Dzisiaj (wtorek, 18 czerwca) w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze wręczone zostały wyróżnienia za pracę uczniów przez cały rok szkolny 2018/2019. Złote i Diamentowe Dziesiątki wręczył starosta Jarosław Gęborys i wicestarosta Małgorzata Krzyszkowska z pomocą dyrektora ZSO Jacka Bruździaka.

Mieszkańcy Olszyn i Jawiszowa od lat czekają na remont drogi powiatowej. Powiat kamiennogórski właśnie wybrał wykonawcę remontu drogi. Cena oferty: 1 064 935,01 zł.

fot. UM Kamienna Góra

W sobotę (15 czerwca) w sali witrażowej kamiennogórskiego ratusza odbyła się uroczystość jubileuszu długoletniego pożycia małżeńskiego Krystyny i Henryka Czemborów.

Lubawka - piknik rodzinny

Wczoraj (niedziela, 16 czerwca) na polanie "Pod Florianem" w Lubawce odbył się Piknik Rodzinny organizowany przez Gmina Nasz Dom Jan Orzechowski.

17 manewry

W niedzielę (16 czerwca) zakończyły się trzecie Manewry Medyczne OSP Gminy Kamienna Góra. Sześć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych sprawdziło się w działaniach praktycznych na terenie sołectwa Ogorzelec.

Eko Kamdżordżia

W dniu 15 czerwca 2019 (tj. sobota) roku ruszył pierwszy etap akcji społecznej „Posprzątajmy Kamienną Górą / Eko Kamdżordżia Czysto i Zielono”. Grupa mieszkańców zebrała się przy markecie Kaufland, aby uczestniczyć w akcji związanej z porządkowaniem terenów Gminy Miejskiej Kamienna Góra.