aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Lubawka - otoczenie szkoły

Rozstrzygnięty został przetarg na zagospodarowanie terenu wokół budynku szkoły w Lubawce.

ZUSW pierwszy dzień tygodnia do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpływa najwięcej wniosków od osób, które chcą przejść na emeryturę. Ta prawidłowość utrzymuje się od wielu miesięcy. Czy jest to związane z tym, że w czasie weekendu mamy czas na przemyślenie i podjęcie decyzji? A może właśnie odpoczywając dochodzimy do wniosku, że to już czas, aby zakończyć aktywność zawodową.

obóz strażacki

W dniach 5 lipca 2018 r. – 15 lipca 2018 r. odbył się obóz strażacki dla młodzieży z powiatu kamiennogórskiego i powiatu polkowickiego na terenie Ośrodka Szkoleniowego „STRAŻAK” w Turawie.

Dzisiaj (wtorek, 17 lipca) minął termin składania ofert w przetargu na zimowe utrzymanie dróg w gminie Kamienna Góra.

Kamienna Góra - prokuratura

Rzecznik prokuratury okręgowej w Jeleniej Górze opublikował komunikat w sprawie zabójstwa kobiety w Kamiennej Górze. Komunikat przeczytasz poniżej.

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

Czwartek, 12 lipca to ostatni dzień pracy na Cmentarzu Polskim. Na porządkowanych przez nas grobach zapaliliśmy przywiezione z Lubawki znicze. Po obiedzie całą grupą udaliśmy się do katedry pw. Św. Zofii. O jej historii i najciekawszych elementach opowiadał ks. Ryszard, kapelan miejscowych Polaków. Zostaliśmy zaproszeni na krótką wizytę u biskupa-seniora diecezji kijowsko-żytomierskiej Jana Purwińskiego (od 1977 r. proboszcz parafii katedralnej, w latach 1991-2011 biskup ordynariusz). Podzielił się z nami refleksjami z życia kościoła i Polaków w czasach Związku Radzieckiego.

Kazbek - fot. Arkadiusz Dybiec i Krzysztof Sabaciński

W ubiegłym tygodniu kamiennogórzanin Arkadiusz Dybiec zdobył szczyt Kazbek (5047 m n.p.m.) na Kaukazie, na terenie Gruzji.

Kamienna Góra - Centrum Kultury

Nowy wykonawca przejął już teren budowy, czyli budynek Centrum Kultury w Kamiennej Górze. Firma Rokom wykona część prac zaplanowanych w ramach trzech zadań oraz wzmocni stropy.

Fundacja "Na pomoc zwierzętom" z Boguszowa-Gorc prosi o pomoc.

Świdnik - festyn

W Świdniku trwa coroczny festyn (sobota, 14 lipca, godzina 17:25). Zabawa trwa na łące w centrum wsi.