aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. relacja wideo z sesji

Ponad 4,6 mln zł wprowadzili dzisiaj (wtorek, 26 stycznia) radni do budżetu powiatu kamiennogórskiego.

fot. relacja wideo z sesji

Dzisiejsza (wtorek, 26 stycznia) sesja rady powiatu kamiennogórskiego odbyła się w dziwnej formie. Kilkadziesiąt minut obrad mogli wysłuchać tylko radni, transmisja dla mieszkańców była pozbawiona głosu.

arimr

Niewiele czasu zostało już kołom gospodyń wiejskich, które w ubiegłym roku otrzymały z ARiMR dofinansowanie na swoją działalność, by rozliczyć się z dotacji. Ostateczny termin składania sprawozdań upływa 31 stycznia 2021 r. Jednak w związku z tym, że jest to niedziela, biura powiatowe Agencji będą przyjmowały je jeszcze w poniedziałek, 1 lutego.

fot. policja Kamienna Góra

W przeciągu kilku dni funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze oraz Komisariatu Policji w Lubawce zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy posiadali przy sobie środki odurzające.

zus Do ponad 700 tys. Dolnoślązaków ZUS wyśle PIT-y z ich rocznym rozliczeniem. W całej Polsce Zakład wyśle 9,5 mln deklaracji podatkowych za 2020 r. PIT-y będą wysyłane na przełomie stycznia i lutego do wszystkich osób, które w 2020 roku, chociaż raz dostały pieniądze z ZUS.

od lewej Daniel Kubacki, Patryk Straus

Gmina Kamienna Góra wybuduje nowe przedszkole. Dzisiaj (poniedziałek, 25 stycznia) wójt Patryk Straus podpisał umowę z wykonawcą. To drugie przedszkole, które gmina wybuduje dzięki unijnej dotacji.

Patryk Straus - wójt gminy Kamienna Góra

Nadchodzą trudne czasy dla mieszkańców gminy Kamienna Góra składających nieprawdziwe deklaracje związane z odbiorem odpadów. Gmina ma nowe narzędzie ułatwiające weryfikację liczby mieszkańców każdej z posesji.

fot. GDDKiA / Michał Soroko

Od 30 listopada do 11 grudnia 2020 roku można było zapoznać się z planami rozbudowy krajowej „trójki” na odcinku od Bolkowa do Jelenia Góra wraz z budową obwodnicy Kaczorowa. Po zapoznaniu z dokumentacją projektową, każdy miał możliwość złożyć swoje uwagi i wnioski wobec wstępnie przyjętych rozwiązań.

zus Już niewiele dni zostało przedsiębiorcom do złożenia w ZUS dokumentu ZUS IWA z danymi potrzebnymi do ustalenia wysokości składki na ubezpieczenie wypadkowe. Taki obowiązek mają płatnicy, którzy zgłaszają do ubezpieczenia wypadkowego, co najmniej 10 pracowników. Bezpłatny poradnik dostępny jest na stronie Zakładu. Dokumenty muszą trafić do ZUS do 1 lutego.

Czadrów

Na terenie gminy Kamienna Góra może powstać, prawdopodobnie największa w Polsce, farma fotowoltaiczna. Właśnie rozpoczęły się procedury związane z wyrażeniem zgody na taką inwestycję. Swoją rolę będą mieli również mieszkańcy.

REKLAMA