aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Ptaszków

Urząd Gminy w Kamiennej Górze unieważnił postępowanie przetargowe na budowę świetlicy wiejskiej wraz z remizą w Ptaszkowie.

Kamienna Góra - bociany

Gniazdo na drzewie przy skrzyżowaniu ulic Legnickiej, Katowickiej, Wałbrzyskiej w Kamiennej Górze jest już zasiedlone.

Marciszów - Urząd Gminy

Na początku kwietnia minęło pół roku od momentu podpisania przez gminę Marciszów umowy dzierżawy wodociągowego majątku przez spółkę Saur Horyzont. Umowa obowiązywać ma 10 lat, ale półroczny termin też ma znaczenie.

Krzeszów

Krzeszów odwiedzili nietypowi świąteczni goście. Podobnie jak przed zeszłorocznymi świętami Wielkiej Nocy na trawnikach przy parkingu pojawiły się zajączki. W tym roku mają nowych towarzyszy.

zusOrzeczenia lekarskie w czasie epidemii zachowują ważność to oznacza, że orzeczenie wydane przez lekarza orzecznika albo komisję lekarską o niezdolności do pracy lub niezdolności do samodzielnej egzystencji, którego termin upływa w okresie epidemii, zachowuje ważność przez następne trzy miesiące.

fot. facebook / Nadleśnictwo Kamienna Góra

Jak informuje Nadleśnictwo Kamienna Góra, dzisiaj (poniedziałek, 6 kwietnia) w leśnictwie Błażejów spłonęło kilkadziesiąt arów bukowego młodnika.

Kamienna Góra - śmieci

Od jednego z internautów otrzymaliśmy zdjęcia wykonane, jak pisze autor, dzisiaj (poniedziałek, 6 kwietnia) w parku przy ulicy Cisowej w Kamiennej Górze tuż przy wejściu od strony Arado na ścieżkę zdrowia.

Kamienna Góra -  zderzenie

Uwaga kierowcy, na skrzyżowaniu Al. Wojska Polskiego i ul. Katowickiej i Okrzei możecie spodziewać się utrudnień w ruchu (godzina 14:30).

lampa

Jedna z internautek zgłosiła dzisiaj uwagi dotyczące ustawianych na terenie Kamiennej Góry nowych lamp oświetlenia ulicznego. Według niej w lampach ukryte są "emitery 5G".

fot. strazpisarzowice.pl

Pracowicie tydzień rozpoczęli strażacy. Dzisiaj (poniedziałek, 6 kwietnia) gasili pożar traw w pobliżu ścieżki rowerowej z Kamiennej Góry w kierunku Antonówki.

Krzeszów - konkurs palm

Dzisiaj (5 kwietnia, Niedziela Palmowa) ogłoszone zostały wyniki konkursu "Nakręcone Palmy". Konkurs ogłosiło Centrum Biblioteczno- Kulturalne gminy Kamienna Góra zamiast tradycyjnego konkurs Palm Wielkanocnych odwołanego z powodu koronawirusa.

Chełmsko Śląskie - palma

Dzisiaj (niedziela, 5 kwietnia) obchodzona jest Niedziela Palmowa. W Chełmsku Śląskim odbywał się w tym dniu konkurs palm i procesja z palmami wokół rynku. Z powodu epidemii koronawirusa w tym roku z tego zrezygnowano.

smieci

Worki śmieci wyłowili dzisiaj (piątek, 3 kwietnia) z rzeki w Nowej Białce strażacy z PSP Kamienna Góra i OSP Pisarzowice.

Lubawka

Dzisiaj (czwartek, 2 kwietnia) przypada 15. rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Z powodu zagrożenia koronawirusem tegoroczne obchody rocznicy zorganizowane w Lubawce miały nietypowy przebieg.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiegona okres od godziny 20:00 2 kwietnia do 8:00 6 kwietnia.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

REKLAMA