aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Zlot Krasnali Gorzeszów

Zbliża się XVI Zlot Krasnali w rezerwacie skalnym Głazy Krasnoludków w Gorzeszowie. W tym roku impreza odbędzie się 28 lipca.

Lubawka - otoczenie szkoły

Rozstrzygnięty został przetarg na zagospodarowanie terenu wokół budynku szkoły w Lubawce.

ZUSW pierwszy dzień tygodnia do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpływa najwięcej wniosków od osób, które chcą przejść na emeryturę. Ta prawidłowość utrzymuje się od wielu miesięcy. Czy jest to związane z tym, że w czasie weekendu mamy czas na przemyślenie i podjęcie decyzji? A może właśnie odpoczywając dochodzimy do wniosku, że to już czas, aby zakończyć aktywność zawodową.

obóz strażacki

W dniach 5 lipca 2018 r. – 15 lipca 2018 r. odbył się obóz strażacki dla młodzieży z powiatu kamiennogórskiego i powiatu polkowickiego na terenie Ośrodka Szkoleniowego „STRAŻAK” w Turawie.

Dzisiaj (wtorek, 17 lipca) minął termin składania ofert w przetargu na zimowe utrzymanie dróg w gminie Kamienna Góra.

Kamienna Góra - prokuratura

Rzecznik prokuratury okręgowej w Jeleniej Górze opublikował komunikat w sprawie zabójstwa kobiety w Kamiennej Górze. Komunikat przeczytasz poniżej.

pttkKamiennogórski oddział PTTK w najbliższy weekend (21-22 lipca) zaprasza na dwudniową wyprawę.

Pisarzowice

W najbliższy piątek (20 lipca) odbędzie się otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Pisarzowicach.

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

Czwartek, 12 lipca to ostatni dzień pracy na Cmentarzu Polskim. Na porządkowanych przez nas grobach zapaliliśmy przywiezione z Lubawki znicze. Po obiedzie całą grupą udaliśmy się do katedry pw. Św. Zofii. O jej historii i najciekawszych elementach opowiadał ks. Ryszard, kapelan miejscowych Polaków. Zostaliśmy zaproszeni na krótką wizytę u biskupa-seniora diecezji kijowsko-żytomierskiej Jana Purwińskiego (od 1977 r. proboszcz parafii katedralnej, w latach 1991-2011 biskup ordynariusz). Podzielił się z nami refleksjami z życia kościoła i Polaków w czasach Związku Radzieckiego.

Festiwal Dell Arte 2018Już po raz szósty odbędzie się Festiwal Dell Arte w Dolinie Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej.

Kazbek - fot. Arkadiusz Dybiec i Krzysztof Sabaciński

W ubiegłym tygodniu kamiennogórzanin Arkadiusz Dybiec zdobył szczyt Kazbek (5047 m n.p.m.) na Kaukazie, na terenie Gruzji.

Kamienna Góra - Centrum Kultury

Nowy wykonawca przejął już teren budowy, czyli budynek Centrum Kultury w Kamiennej Górze. Firma Rokom wykona część prac zaplanowanych w ramach trzech zadań oraz wzmocni stropy.

Jugowice - drezyny

W najbliższy weekend (21, 22 lipca) w Jugowicach w gminie Walim odbędą się 16. Mistrzostwa Polski w Drezynowaniu. Imprezxa odbędzie się na nieczynnej stacji PKP w Jugowicach.

Święto Lubawki - niedziela

Koncertem Orkiestry Dętej z Lubawki rozpoczął się drugi dzień Święta Lubawki. Dzisiejszą (niedziela, 15 lipca) gwiazdą będzie Stachursky.

W naszej sondzie możesz wskazać najciekawszy występ tegorocznego święta Lubawki.

Aktualizacja 19:50

Fundacja "Na pomoc zwierzętom" z Boguszowa-Gorc prosi o pomoc.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.