aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Mistrzostwa Powiatu LZS w piłce halowej

W sobotę (16 lutego) na hali Zespołu Szkół w Lubawce rozegrane zostały mistrzostwa LZS w piłce halowej chłopców do lat 13 oraz dziewcząt do lat 16.

XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych

Dzisiaj (środa, 20 lutego) w Kościelisku rozpoczęła się XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych. W biegach sprinterskich biathlonistów wystartowali zawodnicy z powiatu kamiennogórskiego.

fot. GDDKiA

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, pomimo trwającego okresu zimowego, trwają prace przy budowie obwodnicy Bolkowa.

pobicie - Lubawka

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Lubawka podejrzewanych o brutalne pobicie 53-latka. Jeden z zatrzymanych został tymczasowo aresztowany.

fot. MOS Kamienna Góra

Dzisiaj (środa, 20 lutego) na kamiennogórskim basenie odbył się finał strefy w pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych klas VII-VIII oraz klas III gimnazjum w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

fot. policja Lubawka

Dzisiaj (środa, 20 lutego) na terenie gminy Lubawka służbę pełnili policjanci z Czech.

Dzienny Dom Pobytu Senior+ w Bukówce

Dzisiaj (środa, 20 lutego) Dzienny Dom Pobytu Senior+ w Bukówce obchodził pierwszą rocznicę powstania. Seniorzy na urodziny zaprosili osoby, które przyczyniły się do powstania domu i pomagają w jego funkcjonowaniu.

ZSZiO Kamienna Góra

Od października do grudnia 2018 roku sześćdziesięcioro uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Kamiennej Góry uczestniczyło w stażach zawodowych w Lipsku. Dzisiaj (środa, 20 lutego) odbyło się podsumowanie wyjazdu.

Szarocin

Przed ponad tygodniem pisaliśmy o fatalnym stanie drogi wojewódzkiej Kamienna Góra - Kowary na pograniczu Szarocina i Leszczyńca. Głębokie dziury bardzo utrudniały pokonanie tego odcinka.

Bożena Kończak, pierwsza z prawej

Wiadomo już jaką funkcję w samorządzie będzie pełnić w tej kadencji Bożena Kończak.

zusNa wyjazd do sanatorium ze skierowaniem z ZUS czeka się maksymalnie trzy miesiące. Z tej formy leczenia tylko w 2018 roku skorzystało ponad 90 tys. osób w kraju, a w województwie dolnośląskim ponad 6,5 tys. Według badań Zakładu blisko połowa wszystkich ubezpieczonych, którzy biorą udział w programach rehabilitacyjnych ZUS po rehabilitacji wraca do pracy i aktywnego życia.

Z flagą na Trójgarbie

W tym roku, po raz czwarty, odbędzie się Półmaratonu Górskiego "Z flagą na Trójgarbie". Start i meta wyznaczone zostały na boisku w Witkowie.

kamiennogórskie eliminacje konkursu recytatorskiego

Dzisiaj (wtorek, 19 lutego) w sali witrażowej kamiennogórskiego ratusza odbyły się eliminacje miejskie XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik” i 64 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego.

fot. MOS Kamienna Góra

Dzisiaj (wtorek, 19 lutego) na kamiennogórskim basenie odbył się finał strefy w pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych klas I-VI.

Krzeszów - Nocne zwiedzanie

Krzeszowskie opactwo zaprasza na kolejne Nocne Zwiedzanie. Podczas wyprawy odwiedzane są niedostępne miejsca. Przejścia odbywają się w maksymalnie 20-osobowych grupach, prowadzone są przez doświadczoną kadrę przewodników, a ich urozmaiceniem są towarzyszące zwiedzającym artystyczne widowiska i spektakle.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim