aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

katharsis

KATHARSIS Salon Zdrowia i Urody
ul. Okrzei 2
58-400 Kamienna Góra
tel 665 408 456
email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Jedno z najlepszych urządzeń w skali światowej. Dzięki niemu możemy w końcu wykonywać pełny, precyzyjny, najbardziej skuteczny I nieinwazyjny lifting powiek. Od dziś problem opadającej powieki nie musi się już wiązać z zabiegiem chirurgicznym. Dzięki bardzo dużej precyzji pozwala na szybkie i dokładne usuwanie niedoskonałości.
Urządzenie przeznaczone również do usuwania brodawek, włókniaków, zmarszczek oraz blizn. Efekty są praktycznie natychmiastowe a cały zabieg komfortowy.
Plasma BT wykorzystuje ciśnienie atmosferyczne. Urządzenie jest wyposażone także w medyczny Prysznic Plazmowy do zabiegów przeciwtrądzikowych, zwłaszcza w aktywnej fazie. Prysznic plazmowy eliminuje 99,9 % bakterii acne powodujących ropne zmiany zapalne sterylizując powierzchnię skóry.

 

Działanie plazmy polega na występowaniu zjawiska łuku elektrycznego. Jego skutkiem jest „odparowanie” zmian z powierzchni skóry. Czynnikiem aktywnym, wytwarzanym przez Plasma BT jest plazma – zjonizowana materia przypominająca gaz o bardzo wysokiej temperaturze. Urządzenie Plasma BT emituje bardzo wąską wiązkę plazmy co pozwala na osiągnięcie niespotykanej dotąd precyzji wykonywanych zabiegów. Precyzja zabiegowa jest tak duża, że pozwala na korekcję nawet bardzo drobnych zmarszczek po ukierunkowaniu strumienia plazmy na krawędź zmarszczki.
Ponadto urządzenie PLAZMA BT jako jedyne posiada opatentowany system igły z dystanserem co pozwala na wysoce precyzyjnę pracę I ma ogromny wpływ na lepszą rekonwalescencję po zabiegu. Gwarantuje także, że po wykonanym zabiegu nie pojawią się przebarwienia jak w przypadku innych tego typu urządzeń.
Plazma działa punktowo, dokładnie w konkretnym miejscu, bez zbędnego oddziaływania na otaczające je zdrowe tkanki, i co szczególnie ważne, bez naruszania głębszych warstw skóry.

WSKAZANIA DO ZABIEGU PLAZMĄ BT
- Nieinwazyjna plastyka powiek blefaroplastyka (plastyka powiek górnych, plastyka powiek dolnych)
- Korekta “worków” pod oczami
- Likwidacja zmarszczek nad górną wargą tzw. „zmarszczek palacza”
- Likwidacja wiotkiej skóry w okolicy łokci i kolan
- Usuwanie blizn
- Leczenie wspomagające trądziku oraz pomoc w zabiegach usuwania blizn potrądzikowych;
- Precyzjne usuwanie brodawek i innych zmian skórnych (kępki żółte, włókniaki)
- Likwidacja rozstępów
- Plazmowy peeling

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU PLAZMĄ BT
- kobiety w ciąży i okresie karmienia piersią.
- aktywne procesy zapalne I infekcyjne
- schorzenia skórne
- choroby autoimmunologiczne
- rozrusznik serca I aparaty akustyczne
- niewyrównana cukrzyca
- choroby oczu
- przyjmowanie leków – tetracykliny, izotretynoina (accutane, izotek)

PO ZABIEGU
Zabieg nie niesie ze sobą skrajnych dolegliwości bólowych, dla zwiększenia komfortu pacjenta wykonuje się go w miejscowym znieczuleniu kremem. Czas wykonywania zabiegu jest uzależniony od lokalizacji i rozległości zmian poddawanych leczeniu. Ogromną zaletą zabiegu plazmowego jest fakt, że bezpośrednio po nim pacjenci obserwują jedynie obrzęk i strupki na skórze, które ustępują całkowicie po 7 10 dniach. Pacjent, już na drugi dzień po zabiegu może powrócić do swoich codziennych aktywności.
W okresie po zabiegu pomaga stosowanie kremów przyspieszających regenerację skóry i redukujących rumień typu ALANTAN, serum z kwasu hialuronowego.
Okres rekonwalescencji jest również bardzo krótki. W zasadzie najczęściej już na drugi dzień po zabiegu możliwy jest powrót do codziennej aktywności.
Niewątpliwą zaletą Plasma BT jest skuteczność w sytuacjach, kiedy inne metody (np. Laser frakcyjny CO2) są niemożliwe do wykonania lub ich efekt byłby niezadowalający.

ZALECENIA POZABIEGOWE
- Unikamy kosmetyków silnie drażniących, zawierających alkohol
- Przez pierwsze 48 h po zabiegu unikanie stosowania makijażu i kosmetyków drażniących skórę.
- Przez 5 dni po zabiegu unikanie stosowania gorących kąpieli, sauny, intensywnych ćwiczeń oraz zabiegów rozgrzewających.
- Unikamy opalania i solarium przez minimum 4 tygodnie po zabiegu
- Przez 4-6 tygodni stosowanie ochrony przed promieniowaniem-filtr SPF 50
- Nie ingerujemy w naturalny proces złuszczania naskórka występujący po zabiegu (np. przez zrywanie martwego naskórka, peeling domowy, mocne tarcie ręcznikiem)
- Unikamy produktów z wit. A i jej pochodnymi (m.in. retinol), AHA i BHA do momentu wygojenia się skóry
- Stosowanie kremów przyspieszających regenerację skóry i redukujące rumień

 

REKLAMA