aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. lh

Popularność worków sako bierze się przede wszystkim z ich bardzo charakterystycznego nowoczesnego wyglądu oraz oczywiście komfortu, jaki nam dają. Niezależnie od wieku siedzenie na takiej stylowej pufie jest niezwykle przyjemne. Różnorodność kształtów, kolorów i wykończeń pozwala dopasować idealną do swoich preferencji i charakteru wnętrza. Najczęściej sięgamy po worki pokryte skórą ekologiczną, która w praktyce jest łatwiejsza do utrzymania w czystości i wystarczy okazjonalnie przetrzeć ją wilgotną szmatką. Nie wszyscy jednak lubią dotyk eko-skóry szczególnie latem.


Stylowa wygoda
Modna pufa worek to szereg różnych materiałów i wykończeń. Przyjemne w dotyku będą modele obite tkaniną. Poza ich różnymi fakturami do dyspozycji mamy wiele kolorów rozmiarów. Poza bardzo designerskim wyglądem pufa dla wielu staje się meble obowiązkowym, w którym potrafią spędzić całe godziny na czytaniu książki, pracy czy też oglądaniu telewizji. Zdejmowane obicie pozwala na regularne pranie, a możliwość kontrolowania ilości wypełnienia daje dokładnie taki efekt, o jakim marzymy. Przede wszystkim sako produkowane są w różnych rozmiarach i dlatego właśnie bez problemu dopasujemy odpowiedni dla dziecka i dla dorosłego, są nawet takie, które mają postać kanapy i może z nich korzystać więcej osób. Nie ulega wątpliwości, że jest to niezwykle wygodna pufa, która doskonale dopasowuje się do krzywizn ciała i w ten sposób popiera te części, które musi, a inne mogą odpocząć. Takie odciążenie po całym dniu pracy lub nauki jest niezwykle istotne. Poza tym coraz modniejsze są duże poduchy w kształcie piłki czy też rękawicy. To propozycje dla miłośników sportu. We wnętrzach minimalistycznych idealnie będzie wyglądać szara pufa, a wiele nastolatek zapewne sięgnie po kolorowe obicia.
Siadaj jak lubisz
Przede wszystkim, gdy wybieramy pufy dla dziecka czy dla dorosłego, musimy zwrócić uwagę na niezbędne atesty. Poza tym starajmy się dobrać wielkość do naszych potrzeb, ale również do metrażu pokoju. Najwyższej jakości sako będą odpowiednie nawet dla niemowląt, a z palety różnych obić także alergicy wybiorą te najlepsze. Doskonałym wyborem jest pufa do pokoju dziecięcego. Z pewnością stanie się ona ulubionym miejscem, w którym maluch będzie odpoczywać, czytać książki czy też słuchać muzyki lub oglądać telewizję. Takie rozwiązanie jest również bardzo bezpieczne, ponieważ pufa nie ma żadnych elementów niebezpiecznych, ostrych czy twardych i poza tym, że jest świetnym fotelem, to również staje się rewelacyjnym miejscem do zabawy. Sako jest lekkie oraz poddaje się formowaniu. Dzięki temu nawet dziecko może je przenieść i stworzyć z niego cokolwiek chce. Fizjoterapeuci zalecają również charakterystyczne pufy niemowlętom, szczególnie gdy dokucza im kolka. Poza tym to bardzo wygodna i bezpieczna propozycja.