aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. lh

Wizyta u dentysty wciąż wzbudza u Ciebie dreszcz emocji? Każdej Twojej myśli o leczeniu zębów towarzyszy strach i wyobrażenia o dentyście-sadyście? Błąd! W dzisiejszych czasach istnieją gabinety, w których Pacjent czuje się komfortowo i… nie czuje bólu. Również w Katowicach!


Jak rozpoznać gabinet stomatologiczny, któremu warto zaufać? Przedstawiamy 5 cech dobrego dentysty, które powinny przekonać Cię do tego, że dentysta nie gryzie.
1. Przyjazne i indywidualne podejście do Pacjenta.
Dobry dentysta działa w myśl zasady: każdy przypadek jest inny. Zwraca uwagę na każdy, nawet najmniejszy szczegół i ma na uwadze indywidualne potrzeby osoby, która aktualnie siedzi na fotelu w jego gabinecie. Takie zachowanie zdecydowania wzbudza zaufanie Pacjenta i sprawia, że czuje się bezpiecznie. Stomatolog, który jest miły i nie zapomina o uśmiechu to zdecydowanie taki, u którego chciałby się leczyć każdy z nas. Ważne jest również to, czy potrafi cierpliwie wytłumaczyć Pacjentowi, na czym polega jego problem i co dentysta aktualnie robi.
2. Wyposażenie gabinetu.

Nowoczesny sprzęt nie tylko usprawnia pracę stomatologa. To także gwarancja dla Pacjenta, że zabieg zostanie wykonany według najnowszych standardów, a ponadto przeprowadzony będzie w sposób szybki i precyzyjny. Dobry stomatolog posługuje się, między innymi, kamerą wewnątrzustną, laserem, tomografem, a także oferuje znieczulenie komputerowe. Posługiwanie się nowoczesnym sprzętem idzie w parze z wykonywaniem zabiegów nowoczesnymi metodami. Jeśli poszukujesz dentysty na Śląsku, wymienione sprzęty oraz wiele innych znajdziesz, na przykład, w Klinice Doktora Borczyka w Katowicach.

3. Usługi świadczone kompleksowo.
Stomatologia to nie tylko leczenie zębów. To także periodontologia, protetyka, ortodoncja czy stomatologia estetyczna. Jeśli zajdzie taka potrzeba, dlaczego więc mielibyśmy nie skorzystać z wiedzy kilku specjalistów w jednym miejscu? Kliniki stomatologiczne, w których istnieje możliwość konsultacji i różnymi specjalistami sprawia, że każdy przypadek leczony jest kompleksowo, co mocno wzmacnia poczucie bezpieczeństwa Pacjenta, a także oszczędza jego czas na poszukiwania kolejnych lekarzy. Do takich miejsc w Katowicach zdecydowanie należy, wspomniana już wcześniej, Klinika Doktora Borczyka.

4. Bogate doświadczenie i ciągły udział w szkoleniach.
Z biegiem czasu, wciąż pojawiają się nowe możliwości, technologie czy metody leczenia. Dobry stomatolog nie przestaje o tym pamiętać po otwarciu własnej kliniki. Stałe trzymanie ręki na pulsie, udział w konferencjach i szkoleniach może zapewnić Pacjenta o tym, że jego stomatolog ciągle jest na bieżąco i nie boi się korzystać z nowych możliwości medycyny, które poprawiają komfort i skuteczność leczenia.

5. Wystrój pomieszczeń i wszechpanująca higiena.
Higiena miejsca pracy stomatologa to aspekt oczywisty. Nikt z nas nie wyobraża sobie przecież, że w gabinecie panuje chaos, a sprzęt nie jest odpowiednio dezynfekowany. Ale co z wystrojem? Ten oczywiście również ma znaczenie. Pacjent, przekraczający próg kliniki stomatologicznej, już od samego początku powinien odczuwać pozytywną energię bijącą z otoczenia. Pierwsze wrażenie w dużym stopniu rzutuje na dalsze odczucia. Nowocześnie i przyjemnie urządzone gabinety dentystyczne sprawiają, że Pacjent dużo chętniej do nich wraca.

Warszawa, Gdańsk, Lublin, Katowice… Dentysta, który dobrze wykonuje swój zawód powinien spełniać powyższe standardy bez względu na lokalizację. Przed dokonaniem wyboru warto zasięgnąć wiedzy o gabinetach stomatologicznych w internecie i u swoich znajomych. Mając na uwadze to, jakie cechy powinien posiadać dobry gabinet stomatologiczny w Twojej okolicy, dużo łatwiej będzie Ci dokonać właściwego wyboru.