aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. via wp

Poduszki powietrzne to obowiązkowe wyposażenie każdego samochodu. Nierzadko to właśnie one ratują zdrowie i życie kierowcy oraz pasażerów. Polisa z wykupionym ubezpieczeniem AC to poduszka zapewniająca posiadaczowi pojazdu bezpieczeństwo finansowe. Sprawdź, dlaczego warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie i dowiedz się, gdzie go szukać, żeby nie przepłacać.

Co obejmuje ubezpieczenie AC?

AC gwarantuje posiadaczowi pojazdu wypłatę odszkodowania najczęściej w wypadku kradzieży samochodu, jego części lub elementów wyposażenia, działania sił przyrody (takich jak pożar, zalanie, gradobicie, silny wiatr), kolizji z innym uczestnikiem ruchu drogowego (pojazdem lub pieszym). Poza tym ubezpieczyciel zapłaci za skutki zderzenia ze zwierzęciem lub przedmiotem oraz uszkodzenia pojazdu przez osoby trzecie.

Więcej niż jedno ubezpieczenie to…

…bezpieczeństwo, przezorność, odpowiedzialność, roztropność – to odpowiedzi, których najczęściej udzielają właściciele aut. O ubezpieczeniu AC powinni pomyśleć nie tylko posiadacze nowych i często użytkowanych samochodów (przy codziennej eksploatacji wzrasta ryzyko zajścia niebezpiecznego zdarzenia na drodze). O dodatkowym ubezpieczeniu powinni pomyśleć również właściciele samochodów, które są najczęściej kradzione, marek takich jak Volkswagen, Mazda czy Audi. AC to także dodatkowa ochrona dla osób parkujących w miejscach niestrzeżonych, narażonych na akty wandalizmu lub działanie sił przyrody. Więcej niż jedno ubezpieczenie to finansowa poduszka bezpieczeństwa.

Firmy ubezpieczeniowe oferują zróżnicowane pakiety ubezpieczeń, które z łatwością można dostosować do aktualnych potrzeb. Oprócz OC, które jest obowiązkowe dla każdego posiadacza pojazdu dopuszczonego do ruchu kołowego oraz popularnego AC, właściciel auta może zdecydować się na polisę Minicasco lub rozszerzyć wybrany pakiet o NNW kierowcy i pasażera, ubezpieczenie szyb i bagażu lub usługi assistance - Auto Pomoc.

Kalkulator OC i AC – szybki i sprawdzony sposób na tanie ubezpieczenie

Wyliczenie składki za pomocą kalkulatora OC i AC ( np. tego https://www.mtu24.pl/direct/forms/calculation/newKom/CalculationRegisterS1.seam ) nie zajmuje więcej niż parę minut. W formularzu należy podać przede wszystkim rok produkcji samochodu, jego markę, model, typ nadwozia i pojemność silnika. Dodatkowo ubezpieczyciel potrzebuje dowiedzieć się także kilku rzeczy o właścicielu pojazdu - musi znać jego datę urodzenia oraz uzyskania prawa jazdy, łączny okres bezszkodowego ubezpieczenia w ciągu ostatnich 5 lat oraz liczbę ewentualnych szkód powstałych z jego winy. Ważne są także podstawowe dane kontaktowe - numer telefonu, adres e-mail oraz kod pocztowy miejscowości, w której właściciel auta mieszka.