aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - 25-lecie zespołu teatralnego MY

Podczas obchodów 25-lecia zespołu teatralnego MY odbyło się oficjalne otwarcie tegorocznych dni Kamiennej Góry. Dzisiaj (piątek, 2 czerwca) młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących w barwnym korowodzie przeszła z parku przy szkole na rynek, gdzie odbył się koncert piosenek pochodzących ze spektakli grupy.

 

Każda z klas ZSO wcieliła się w postaci z poszczególnych przedstawień teatralnych, jakie grupa My przygotowała w ciągu 25 lat. Uczniowie przemaszerowali ulicami Kamiennej Góry ubrani w barwne kostiumy ze wszystkich 25 premier, zaczynając od Dziadów Cz. II z 1992 roku, a kończąc na tegorocznym przedstawieniu „Gdzie jest Bohema”.

Pod kamiennogórskim ratuszem młodzież powitał burmistrz Krzysztof Świątek i oficjalnie otworzył obchody święta miasta. Na rynku odbył się koncert piosenek pochodzących ze spektakli przygotowanych przez grupę MY pod czujnym okiem reżysera i opiekuna teatru, od powstania grupy w 92 roku, Jacka Bruździaka. Teatr, którego aktorami są kolejne roczniki uczniów ZSO, istnieje od ćwierćwiecza przy kamiennogórskim Centrum Kultury. Grupa uświetniała swoimi występami istotne wydarzenia w mieście jak Stulecie Ratusza, 300-lecie Kościoła Łaski czy 700-lecie kościoła św. Piotra i Pawła, zagrała w sumie 253 spektakle w tym 11 przedstawień plenerowych. Podczas jubileuszowego koncertu zaproszeni goście, władze miasta i powiatu dziękowali aktorom i opiekunom teatru J. Bruździakowi oraz M. Dańczakowi.

Więcej o Dniach Kamiennej Góry 2017

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA